Menu

Post Ewy Dądrowskiej

Sierpień 12, 2019 - Zdrowie
Post Ewy Dądrowskiej

Post dr Dąbrowskiej jest coraz bardziej znany. Jest to wielka zasługa efektów, które ta dieta za sobą niesie. Na facebooku jest grupa wsparcia, gdzie wiele osób (w szczególności kobiety) wspiera się w tych ciężkich chwilach jakimi jest dieta. Bo ja ogólnie wiadomo, nie jest to najprzyjemniejszy oraz najłatwiejszy czas – ani dla osób będących na diecie, ani dla ich bliskich. Oddzielne przygotowywanie posiłków i nierzadko przygotowywanie oddzielnego obiadu dla reszty rodziny może być męczące.

Na czym polega post Dąbrowskiej?

Post Ewy Dąbrowskiej polega na tym, żeby oczyścić swój organizm z toksyn i jedzenie samych warzyw oraz owoców w poszczególnych etapach diety w określonych ilościach i zasadach. Bardzo często dzięki jedzeniu samych warzyw ludzie nie tylko chudną, ale zdrowieją ich organy zewnętrzne, jak i poprawia się stan skóry, paznokci oraz włosów. Jeżeli chodzi o spożywanie owoców – można sobie pozwolić niewielką ilość owoców o niskim indeksie glikemicznym, żeby nie podbijać kaloryczności diety. Co ważne, nie wolno ani spożywać alkoholu, ani mocnej kawy lub herbaty.

Przeciwwskazania do diety dr Ewy Dąbrowskiej.

Jedną z najważniejszych spraw jeżeli chodzi o przeciwwskazania do diety jest bardzo trudny lęk do opanowania przed dietą. Z racji tego, że organizm będzie obciążony przez stres, nie włączy swoich mechanizmów samoleczących, więc dieta na niego nie zadziała. Jeżeli ktoś zażywa cytostatyki albo hormony sterydowe, lub choruje na chorobę Addisona – na niego też ta dieta nie zadziała, ponieważ jego układ immunologiczny jest zablokowany. Z diety oczywiście nie mogą skorzystać kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, małe dzieci ani dziewczyny dorastające (w okresie dojrzewania).

Wyże opisaną dietę znajdziesz na
https://proszezdrowie.pl/sklep/post-dr-ewy-dabrowskiej/