Menu

Profesjonalne maszyny czyszczące – odkurzacze

Lipiec 19, 2018 - Bez kategorii

Większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ciężką pracą jest sprzątanie. Nie chodzi tu oczywiście o codzienne sprzątanie mieszkania, ale o porządkowanie biur, szpitali, szkół oraz innych obiektów użyteczności publicznej.

Odkurzacze profesjonalne

Aby chociaż troszkę ułatwić tę niewdzięczną i czasochłonną pracę, do większości robót używa się maszyn czyszczących, a wśród nich odkurzaczy profesjonalnych.
Zwykłe odkurzacze, używane w domach do czyszczenia dywanów i mebli tapicerowanych mają niewielką moc ssącą, są ogólnie raczej małych rozmiarów, łatwe w obsłudze i bardzo poręczne.
Odkurzacze profesjonalne natomiast, to urządzenia o dużej mocy ssania, zaopatrzone w silniki przystosowane do nieprzerywanej pracy, posiadające końcówki do różnorodnych zastosowań, funkcje odkurzania na sucho i mokro, a także przystosowane są do gruntownego prania dywanów, wykładzin czy mebli tapicerowanych. Niektóre modele mają zamontowany stelaż z półkami, na których można postawić konieczne do sprzątania akcesoria.

Cechy charakterystyczne odkurzaczy profesjonalnych

Profesjonalne odkurzacze są urządzeniami o sporych gabarytach, zaopatrzone w łatwo toczące się kółka, długą rurę ssącą i wiele końcówek. Wewnątrz obudowy zamontowane są filtry wyłapujące drobne przedmioty oraz filtry oczyszczające pobierane powietrze.
Większość odkurzaczy umieszcza się na podłodze, ale tam, gdzie jest zbyt mała przestrzeń idealnie sprawdzi się odkurzacz plecakowy. Dzięki odpowiednim szelkom urządzenie można założyć na plecy. Ten model stosowany jest do odkurzania suchego w samolotach czy kręgielniach.naprawione