Menu

Praktyczne wózki hotelowe

Lipiec 13, 2018 - Bez kategorii

Mało kto zastanawia się jak ciężką pracą jest sprzątanie obiektów użyteczności publicznej, a szczególnie pokoi hotelowych.

Sprzątanie to ciężka praca

Praca pań pokojowych nie polega tylko na odkurzeniu dywanu i wytarciu kurzu z mebli, ale również na kompleksowym czyszczeniu całego pokoju, zmiany pościeli, myciu okien i zmianie zasłon oraz dokładnym i niemal sterylnym wyczyszczeniu łazienki wraz z sanitariatami.
Sprzątanie jest bardzo pracochłonne i czasochłonne, więc by nieco ułatwić tę czynność i nieco unowocześnić zakres obowiązków, oraz przyspieszyć całą pracę, w hotelach stosowane są najróżniejsze środki czystości, skutecznie pozbywające się brudu i bakterii, a przenoszenie tych wszystkich koniecznych produktów do czyszczenia, odbywa się za pomocą wózków hotelowych.

Wyposażenie wózków hotelowych

Wózki hotelowe przeznaczone do przewozu akcesoriów i środków niezbędnych podczas sprzątania to bardzo wygodny środek transportu. Skonstruowane są zazwyczaj z metalowej ramy malowanej proszkowo lub w naturalnym kolorze stali, zaopatrzone w bardzo zwrotne kółka, z poręcznymi półkami umieszczonymi na różnych wysokościach, z miejscami na wstawienie wiaderek oraz pojemnikami na zapasowe ściereczki i mopy.

Wózki hotelowe mogą być bardziej rozbudowane – oprócz podstawowego wyposażenia znajdują się tu dodatkowe półki na zmianę czystej bielizny pościelowej i ręczniki oraz worek na bieliznę używaną. Niektóre modele wózków zaopatrzone są w zamykane szafki, inne modele są całkowicie otwarte, umożliwiające szybki dostęp do potrzebnego akcesorium. Warto zaznaczyć, że w hotelach, wózki przewożące zmianę pościeli i ręczników powinny być przeznaczone tylko i wyłącznie do tego celu.naprawione