Zawód kaskader. Specjalizacja: upadki z wysokości, efekty specjalne oraz pływanie z rekinami.

Bycie kaskaderem to niezwykle ekstremalny zawód. Może wydawać się niezmiernie pociągający, jednak nie należy zapominać o tym, że wielu branżowców utraciło w nim zdrowie a nawet życie.    Kaskader będzie wykonywać większość czynności, które związane są z dużym ryzykiem. Jazda konno, skoki z budynków, walka z innymi kaskaderami, pływanie w oceanie i wiele, wiele innych. Dlatego też, kaskader powinien charakteryzować się rewelacyjną formą fizyczną oraz zwinnością.

Najlepiej jeśli trenuje sztuki walki lub dowolny sport dwa razy w tygodniu. Przy skokach z budynku lub wysokości ważne jest, aby nie miał lęku wysokości.Dzięki takiemu treningowi zachowuje rewelacyjny wygląd oraz kondycję, które bardzo przydają się w trakcie kręcenia trudnych scen.

Jednocześnie kaskader powinien posiadać pewne licencje, które uprawniają go do wykonywania niektórych efektów filmowych np. scen z płomieniami, szybką jazdę wybranym pojazdem itp. Jest to ważne przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo osoby wykonującej taki zawód.    Bycie kaskaderem może być ekscytującą przygodą ale tylko wtedy, gdy osoba, która się jej podejmuje, wie na jakie ryzyko się decyduje. Każdy kaskader bowiem, musi posiadać trzeźwość umysłu oraz odpowiedni dystans do swojej pracy.

Stuntstudio.pl upadki z wysokości

mhfIdOy